Regulamin platformy houseofbeerkrakow.com/sklep/
Niniejszy regulamin platformy houseofbeerkrakow.com/sklep/ ma zastosowanie do stosunków pomiędzy House of Beer Aldona Sienkiewicz z siedzibą ul. św. Tomasza 35, 31-027 Kraków, NIP: 8681819891, [dalej: sklep], której przysługują prawa do Platformy, a Klientami.
- Definicje regulaminu
Oferta: produkty i usługi oferowane przez sklep, które mogą być zamówione przez Klienta za pośrednictwem platformy
Platforma: strony internetowe, aplikacje, narzędzia i inne urządzenia Serwisu houseofbeerkrakow.com/sklep/ oraz jego jednostek powiązanych i partnerów handlowych.
Zamówienie: oświadczenie woli składane Klienta za pośrednictwem sklepu, a konkretniej Platformy na wybrany przez niego Produkt, skutkujące zrealizowaniem zamówienia.
Klient: Osoba fizyczna lub prawna składająca Zamówienie w portalu
Umowa: stosunek prawny zawarty pomiędzy Klientem a sklepem na podstawie złożonego Zamówienia dotyczący jego realizacji oraz jego dostawy.
Usługi: Czynności oferowane Klientowi przez sklep za pośrednictwem Platformy tj. realizacja zakupów poprzez platformę.
Systemy Płatności Online: First Data Polska S.A. jest krajową instytucją płatniczą w rozumieniu art. 2 pkt 16 Ustawy z dnia 19 sierpnia 2011r. o usługach płatniczych, wpisana do rejestru Krajowych Instytucji Płatniczych prowadzonym przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego pod numerem
IP8/2013. First Data Polska S.A. (właściciel znaku towarowego Polcard), Al. Jerozolimskie 100, 00-807 Warszawa Sąd rejestrowy: Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, nr KRS 0000061293, kapitał zakładowy: 120 150 500 zł, kapitał wpłacony: 120 150 500 zł, NIP: 526-02-10-429.
- Dane podmiotu
Dane teleadresowe podmiotu działającego pod nazwą House of Beer Aldona Sienkiewicz z siedzibą przy ul. Św. Tomasza 35, 31-027 Kraków.
Postanowienia ogólne - Niniejszy regulamin usług dla Klientów ma zastosowanie wyłącznie do Usług świadczonych przez sklep, za które to ponosi on pełną odpowiedzialność. Sklep informuje, iż korzystanie z Platformy przez Klientów jest usługą świadczoną drogą elektroniczną, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204, z późn. zm.) [dalej: u.ś.u.e], które to odbywa się podstawie niniejszych OWU, pełniących również rolę Regulaminu w rozumieniu 8 u.ś.u.e. Niniejszy Regulamin określa w szczególności zasady świadczenia Usług oferowanych na Platformie, ich zakres oraz zasady korzystania z nich. Sklep nie odpowiada natomiast za prawidłowe wykonanie Umowy, nie jest bowiem jej stroną.
- Usługi świadczone przez sklep na rzecz Klientów, a wchodzące w zakres
niniejszego Regulaminu mają, w stosunku do nich charakter płatny. - Sklep nieodpłatnie udostępnia Klientom niniejszy regulamin za pośrednictwem Platformy w systemie teleinformatycznym, a także w sposób umożliwiający jego pobranie, odtworzenie, utrwalenie i wydrukowanie.
Zasady świadczenia usług drogą elektroniczną - Rozpoczęcie świadczenia Usług przez sklep, następuje z chwilą zrealizowania zamówienia przez Klienta z Platformy, a co za tym idzie akceptacją warunków niniejszego regulaminu. Świadczenie Usług przez sklep na rzecz Klienta nie jest ograniczone w czasie.
- Sklep nie ponosi odpowiedzialności za niemożność świadczenia Usług na rzecz Klienta na skutek działania siły wyższej.
- Korzystanie przez Klientów z Usług jest możliwe wyłącznie przy pomocy podłączonego do sieci Internet komputera klasy PC, Mac lub podobnego, wyposażonego w przeglądarkę internetową
- Korzystanie przez Klientów z Usług świadczonych przez sklep jest również możliwe na urządzeniach przenośnych takich jak: smartfon, tablet w wersji mobilnej. Warunkiem niezbędnym jest jednak dostęp jednego z urządzeń wymienionych w zd. poprzednim do sieci Internet oraz wyposażenie go w przeglądarkę internetową.
- W ramach korzystania z Usług niedozwolone jest dostarczanie przez Klienta treści o charakterze bezprawnym, w tym w szczególności:
- danych i informacji spreparowanych w sposób stwarzający ryzyko naruszenia bezpieczeństwa systemu informatycznego lub stabilności Platformy;
- informacji naruszających jakiekolwiek dobra sklepu lub osób trzecich;
- innych danych i informacji naruszających bezwzględnie obowiązujące przepisy prawa, w tym w szczególności treści pornograficznych, odwołujących się do rasizmu, nacjonalizmu, faszyzmu, czy też propagujących przemoc.
- Korzystając z Platformy Konsumenci mają obowiązek postępować zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawnymi oraz zasadami współżycia społecznego.
- Zakazane jest wykorzystywanie przez Klientów Usług w sposób sprzeczny z powszechnie obowiązującymi przepisami prawnymi, dobrymi obyczajami lub w sposób naruszający
uzasadnione interesy sklepu. W szczególności Klient nie będzie podejmował czynności, które mogłyby narazić sklep na jakąkolwiek szkodę majątkową. - Zabronione jest pobieranie przez Klientów zawartości baz danych udostępnionych na Platformie i wtórne ich wykorzystywanie w całości lub w istotnej części co do jakości lub ilości.
- Sklep zastrzega, iż wszystkie wiadomości i materiały dostępne na Platformie są objęte ochroną prawa autorskiego. Klient ma prawo do korzystania z nich jedynie w ramach dozwolonego użytku osobistego. Kopiowanie, zwielokrotnianie, rozpowszechnianie w Internecie i inne formy korzystania z materiałów i wiadomości umieszczonych na Platformie wykraczające poza granice dozwolone prawem jest zabronione.
Transakcja w Platformie - Transakcja zawierana jest w momencie ukończenia składania Zamówienia przez Klienta poprzez kliknięcie przycisku „Zamawiam i płacę”. Klient niezwłocznie otrzyma potwierdzenie jej zawarcia na podany przez siebie podczas składania Zamówienia adres mailowy.
- Transakcja może być prawidłowo wykonana przez sklep wyłącznie pod warunkiem podania przez Klienta prawidłowych i pełnych danych kontaktowych podczas składania Zamówienia. Klient jest zobowiązany do natychmiastowego zgłoszenia wszelkich nieścisłości w danych, w
szczególności dotyczących płatności, które zostały przekazane lub wymienione dla sklepu - W celu uzyskania informacji o statusie realizacji Umowy Klient może kontaktować się bezpośrednio ze sklepem za pomocą danych kontaktowych podanych w Platformie oraz potwierdzeniu Zamówienia, o którym mowa w ust. 1. Po złożeniu Zamówienia przez Klienta,
Klient winien być dostępny za pośrednictwem telefonu lub poczty elektronicznej sklepu zgodnie z danymi kontaktowymi wskazanymi przy składaniu Zamówienia. - Jeżeli Klient zdecyduje się na realizację Transakcji poprzez dostarczenie mu zamówionych produktów, winien on być obecny pod wskazanym przy składaniu Zamówienia adresem dostawy w celu jego odbioru.
Płatność - W momencie zrealizowania zamówienia zgodnie z postanowieniami art. 6.1 niniejszych Ogólnych warunków świadczenia usług na rzecz Klientów, po stronie Klienta powstaje obowiązek płatności na rzecz sklepu ceny wynikającej z Zamówienia. Podana w Zamówieniu
cena stanowi całkowitą cenę jaką Zamawiający zobowiązany będzie zapłacić wraz z należnym podatkiem oraz kosztem dostawy. Obciążenie Zamawiającego dodatkowymi kosztami nastąpi wyłącznie po uzyskaniu jego wyraźnej zgody. Klient jest informowany o dostępnych sposobach zapłaty na Platformie podczas składania Zamówienia i musi dokonać wyboru jednego z nich przed złożeniem Zamówienia, tj. przed kliknięciem przycisku „Zamawiam”
- Zwrot płatności online jest dokonywany w terminie do 10 dni roboczych od momentu uzyskania przez sklep informacji o odstąpieniu od zawartej transakcji.
Rozpatrywanie Reklamacji - Reklamacje Klientów dotyczące Zamówienia lub realizacji transakcji winny być składane bezpośrednio do sklepu z wykorzystaniem jego danych kontaktowych wymienionych w Platformie.
- W przypadku reklamacji Klienta dotyczącej Zamówienia, reklamacja winna być przekazana Działowi Obsługi Klienta sklepu za pośrednictwem: poczty elektronicznej na adres biuro@houseofbeerkrakow.com. Po otrzymaniu przez sklep reklamacji zostanie ona niezwłocznie rozpatrzona, jednak nie później niż w terminie dwóch tygodni od dnia jej otrzymania. Sklep potwierdzi otrzymanie reklamacji złożonej przez Klienta na podany przez niego podczas zgłoszenia adres mailowy.
Rozstrzyganie sporów - Do wykonywania Usług świadczonych przez sklep na rzecz Klientów, stosuje się powszechnie obowiązujące przepisy prawa polskiego, w szczególności przepisy Kodeksu cywilnego oraz ustawy z dnia 30 maja 2014 r o prawach Klienta (Dz.U. 2014 poz. 827), 2.
Wszelkie spory pomiędzy sklepem, a Klientem odnoszące się do realizacji Usług przez sklep będą rozpoznawane przez Sąd właściwy miejscowo według przepisów prawa polskiego. - Zgody marketingowe oraz dane osobowe
Sklep przetwarza oraz przechowuje dane osobowe Klienta. Przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych, w tym możliwość ich poprawiania/zmiany/usunięcia uregulowane zostało szczegółowo w Polityce Prywatności. - Sprzedaż detaliczna alkoholu
Alkohol sprzedajemy jedynie osobom pełnoletnim, za okazaniem dowodu osobistego przy odbiorze osobistym a w przypadku dostawy, kurierowi.